Konferencje z cyklu "Oswoić chmurę"

„Oswoić chmurę” to propozycja cyklicznych konferencji, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest firma Sinersio Polska.

Celem konferencji jest przede wszystkich edukowanie przedstawicieli biznesu i administracji publicznej z zakresu zastosowania rozwiązań opartych ma chmurze obliczeniowej oraz wymiana doświadczeń.

Tematyka konferencji skupiona jest wokół trendów i tendencji rynkowych związanych z chmurą, bezpieczeństwa tego typu rozwiązań, najlepszych praktyk i doświadczeń firm oraz organizacji, które te rozwiązania wdrożyły.

Terminy i miejsca konferencji

Konferencje organizujemy w całej Polsce, w wybranych miastach.

Kolejny cykl konferencji zaplanowaliśmy na marzec 2017. Wkrótce więcej szczegółów.

Partnerzy konferencji

Sinersio Polska zaprasza do grona partnerów konferencji przedstawicieli firm oraz innych podmiotów mających doświadczenia w outsourcingu IT, rozwiązaniach opartych na chmurze, rozwiązaniach z zakresu bezpiecznego przechowywania i przetwarzania danych, tworzenia polityki bezpieczeństwa w firmie oraz realizacji dedykowanych projektów informatycznych.

Prelegenci

Na konferencji „Oswoić chmurę” występują prelegenci-praktycy, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami z zakresu budowania polityki bezpieczeństwa danych firmowych i outsourcingu IT. Są to specjaliści w danej dziedzinie, zajmujący aktywnie wysokie stanowiska menadżerskie w swoich firmach.

Uczestnicy

Technologia jest fundamentem nowoczesnego biznesu, a biznes napędza rozwój technologii. Muszą się dobrze rozumieć, aby stworzyć wartość dodaną dla klienta. Efektywność procesów biznesowych jest uzależniona od technologii i od jakości usług świadczonych przez zewnętrznych dostawców. Dlatego na konferencję zapraszamy „biznesowe pary”:

prezesów/właścicieli firm wraz z:

 • szefem IT
 • dyrektorem finansowym
 • dyrektorem ds. inwestycji
 • dyrektorem ds. rozwoju

szefów IT wraz z:

 • prezesem/właścicielem firmy
 • dyrektorem finansowym
 • dyrektorem ds. inwestycji
 • dyrektorem ds. rozwoju

Pierwsza edycja

Pierwsza edycja konferencji została zorganizowana pod hasłem „Oswoić chmurę. Outsourcing IT i procesów biznesowych”, 8 czerwca 2016, w Nowej Soli na terenie Parku Interior. Sinersio Polska, Impel Business Solutions, Park Technologiczny Interior i Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej wspólnie postanowili pokazać przedsiębiorcom dobre praktyki związane z outsourcingiem.

Uczestnicy wydarzenia mogli się przekonać:

 • które procesy najkorzystniej outsourcować i jak sprawdzić opłacalność tych działań,
 • dlaczego chmura obliczeniowa ma wpływ na wydajność i efektywność procesów biznesowych,
 • do jakich projektów biznesowych zastosować model chmury,
 • jakie są prawne aspekty przetwarzania i przechowywania danych,
 • w jaki sposób zabezpieczyć dane o procesach biznesowych przed utratą,
 • jakie usługi wsparcia biznesu zapewniają prężnie działające parki technologiczne (centra technologii).

Kontakt w sprawie konferencji

Szczegółowych informacji o konferencji udziela Dział Marketingu Sinersio: +48 68 411 44 40 lub marketing@sinersio.com. Dane kontaktowe przeznaczone są również dla firm, które chcą zostać partnerami i współorganizatorami konferencji „Oswoić chmurę” w zakresie opisanej wcześniej tematyki.

Popularność chmury nie maleje. Dużo się o niej pisze i mówi. Dostawcy chmury prezentują jej potencjał i wizję rozwoju, a ekonomiści prognozują oszczędności jakie przyniesie jej powszechne zastosowanie. Zrozumieć chmurę. Oswoić chmurę. Oprzeć na niej swój biznes. To hasła, które najkrócej opisują to, co zaprezentujemy podczas konferencji. Zapraszamy.