Konkurencyjność banków i instytucji finansowych warunkowana jest przez poziom bezpieczeństwa danych.

Wiarygodność banku zależy od IT

bankBank jest synonimem bezpieczeństwa. Sejfy, kody dostępu, systemy zabezpieczeń, ochrona i wiele innych elementów zastosowanych jest po to, abyśmy czuli, że nie ma lepszego miejsca dla naszych pieniędzy. Wyrażenia takie jak; awaria, problem, brak dostępu – nie kojarzą nam się z bankami i instytucjami finansowymi. Szczególnie tam bezpieczeństwo nabiera wyjątkowego wymiaru.

Baki i instytucje finansowe gromadzą i przetwarzają setki tysięcy informacji. Podmioty o wieloletnich tradycjach, funkcjonujące długo na rynku najczęściej posiadają też wiele systemów IT, które są ze sobą zintegrowane. Ponadto, muszą nadążać za zmieniającymi zwyczajami płatniczymi klientów, wprowadzają coraz nowsze usługi. Wszystkie te działania wymagają zapewnienia stabilnej i bezpiecznej technologii informacyjnej. Mogą ją zapewnić tylko profesjonalne data center.

Zgodność z Rekomendacją D

Komisja Nadzoru Finansowego opracowała Rekomendację D, która określa wymagania jakie mają spełnić data center świadczące usługi dla banków i instytucji finansowych. Sinersio spełnia je na każdym poziomie.

Zapewniamy bezpieczeństwo prawne wyrażone w postaci umowy SLA 99,9%, która formalizuje sposób współpracy banków i instytucji finansowych z naszym data center. Umowa precyzuje zakres odpowiedzialności dostawcy i użytkownika oraz określa jakość usług opartą o nasze najlepsze doświadczenia.

W zakresie bezpieczeństwa technicznego i technologicznego zapewniamy odpowiednią moc obliczeniową w zależności od potrzeb odbiorcy. Centrum Przetwarzania Danych Sinersio ma dwa niezależne tory zasilania miejskiego, redundantną klimatyzację, generator zasilania awaryjnego, systemu UPS, systemy przeciwpożarowe, systemy kontroli dostępu, monitoring CCTV wydajne procesory SSD, pamięci masowe oraz inżynierów dostępnych 24/7/365.
Dla banków i instytucji finansowych oferujemy również rozwiązania hybrydowe, które łączą chmurę z tradycyjnymi systemami IT.

Wirtualizacja oszczędza zasoby

Skontaktuj się z nami w sprawie oferty. Przedstawimy dedykowane rozwiązania, które gwarantują ciągłość dostępu, bezpieczeństwo i oszczędność.


ROZWIĄZANIA

23

Uwielbiamy chmurę obliczeniową do tego stopnia, że stworzyliśmy własną. Cechuje ją duży potencjał. Widzimy jakie korzyści przyniosła firmom, które wdrożyły jej rozwiązania. Sinersio Cloud – zastosuj ją w swoim biznesie.