Pojemność chmury wpływa na rozwój IoT.

internetrzeczyInternet rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) to koncepcja, która istnieje od kilkunastu lat. Jednak jej rosnącą popularność umożliwiła dopiero chmura obliczeniowa, która zapewniła odpowiednią pojemność przestrzeni do gromadzenia danych oraz urządzenia mobilne i powszechność ich wykorzystania.

Zakłada ona powiązanie obiektów siecią połączeń, a wymiana danych między nimi nastąpi przez internet.

Branże wykorzystujące IoT

Najnowsze badania IDC wskazują, że do 2018 roku liczba urządzeń komunikujących się ze sobą będzie wynosić 22 mld. To sprawi, że powstanie ponad 200 tys. nowych aplikacji i rozwiązań, umożliwiających realizację IoT.

W ramach przeprowadzonych badań ustalono, że IoT obecnie najlepiej rozwija się w produkcji i przemyśle, w transporcie, służbie zdrowia oraz w sprzedaży detalicznej. Jednak stopniowo dołączają kolejne branże, które widzą w tym działaniu realne korzyści, a przede wszystkim oszczędności.

Przemysłowy Internet Rzeczy

IIoT (ang. Industry Internet of Things), to koncepcja oparta na tych samych zasadach co IoT, ale dotycząca połączenia maszyn w zakładzie przemysłowym. Dzięki niej system sieciowy współpracuje z innymi systemami, aby dostarczyć informacje np. o występujących problemach, o stanie wyposażenia, itp. Pracownicy odbierają je na urządzeniach mobilnych i mogą odpowiednio szybko zareagować. Informacje dostarczane są w odpowiednim czasie, bez opóźnień.

Koncepcja ta całkowicie zmienia komunikację w procesie wytwarzania i niweluje efekt „wysp danych”, które istnieją w firmach i nie są ze sobą połączone, przez co wiele firm nie może przekroczyć kolejnego poziomu efektywności i elastyczności procesów, pomimo różnych prób.

Idealne połączenie

Internet rzeczy potrzebuje skalowalności chmury w zakresie infrastruktury IT oraz platform do tworzenia nowych rozwiązań.
Szybko rosnąca ilość danych w ramach IoT wymaga przestrzeni do ich bezpiecznego przechowywania i przetwarzania. Ponadto, dla IoT imperatywem staje się ciągłość działania i konieczność zapewnienia odpowiedniego środowiska IT. Takie możliwości daje tylko profesjonalne Centrum Przetwarzania Danych.

Sinersio Data Center oferuje firmom wdrażającym koncepcję IoT chmurę prywatną, usługę wirtualnego data center oraz rozwiązania hybrydowe. Grupa doświadczonych inżynierów Sinersio gwarantuje wsparcie techniczne i merytoryczne w zakresie budowania odpowiednich środowisk IT i zapewnienia płynności ich działania.

Power & data

Umów się z nami na prezentację dedykowanych usług, które będą wspierać Twoją koncepcję wdrożenia IoT. Zasilaj biznes danymi z Sinersio Cloud.
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.


ROZWIĄZANIA

23

Uwielbiamy chmurę obliczeniową do tego stopnia, że stworzyliśmy własną. Cechuje ją duży potencjał. Widzimy jakie korzyści przyniosła firmom, które wdrożyły jej rozwiązania. Sinersio Cloud – zastosuj ją w swoim biznesie.