chmura obliczeniowa centra danych

Centra danych pod znakiem Polskiej Chmury

Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych ustanowił znak jakości dla dostawców usług chmurowych – „Polska Chmura”. Celem znaku jest promowanie centrów danych świadczących usługi chmurowe, które przestrzegają wymogów w zakresie ochrony danych osobowych oraz wspierają polską gospodarkę poprzez spełniane obowiązków podatkowych w naszym kraju.

chmura obliczeniowa

Firmy, które posługują się znakiem Polska Chmura potwierdzają jakość i bezpieczeństwo swoich usług przetwarzania danych w chmurze.

„Motywacją do stworzenia znaku, było skonsolidowanie działań firm, które dostarczają rozwiązania chmurowe i stawiają na pierwszym miejscu troskę o rzetelność świadczenia usług i ochronę danych. Promowanie rodzimych usługodawców data center daje jasny sygnał odbiorcom tych usług, o tym którzy dostawcy gwarantują przejrzystość prawną i największe bezpieczeństwo przetwarzanych danych.” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Polskiego Związku Przetwarzania Danych.

Sinersio Polska jest jednym z członków założycieli Polish Data Center Association. Misją Związku jest dbanie o dobre interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do korzystania z outsourcingu IT w data center.