Backup w chmurze

BaaS (ang. Backup as a Service) jest usługą realizowaną w modelu chmurowym. Polega na wykonywaniu kopii zapasowych dla danych zgromadzonych na laptopach użytkowników, w telefonach oraz pozostałych nośnikach i przechowywaniu ich w innej lokalizacji niż siedziba firmy.

Backup jest koniecznością. Dzisiejsze firmy gromadzą ogromne ilości danych. Im więcej danych, tym częściej należy wykonywać kopie zapasowe. W przypadku utraty danych spowodowanej na przykład przez atak hakerski,  brak kopii zapasowej choćby z jednego dnia, może okazać się sporym problemem. Brak polityki backupowej stanowi potencjalne zagrożenie dla ciągłości działania firmy.

Backup danych za pomocą TotalBackup

TotalBackup to nowoczesny i bogaty funkcjonalnie system, który umożliwia wykonywanie kopii zapasowych i synchronizację danych. Należy do systemów typu BaaS, czyli backup jako usługa. Użytkownik nie musi kupować licencji, sprzętu (skrzynki do backupu), instalować oprogramowania. TotalBackup jest dostępny w ramach abonamentu, w bardzo przystępnej cenie.

Środowisko fizyczne systemu TotalBackup zlokalizowane jest w Sinersio Data Center.

W systemie TotalBackup kopie zapasowe tworzone są automatyczne, w sposób niezauważalny przez użytkownika. System nie obciąża łącza internetowego i daje pełną kontrolę nad każdym projektem backupu. Politykę backupową (częstotliwość wykonywania backupów i ich rodzaj) użytkownik określa samodzielnie, dzięki możliwości tworzenia harmonogramów backupu.

System Totalbackup zapewnia szyfrowanie danych już na urządzeniu użytkownika (przed wysłaniem do data center) oraz ochronę danych przed nieuprawnionym dostępem.

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonalności systemu TotalBackup dostępne są na stronie totalbackup.me.

Korzyści dla użytkownika

Użytkownicy systemu TotalBackup wymieniają takie korzyści jak: łatwa konfiguracja, bezpieczne szyfrowanie i transmisja danych oraz przywracanie plików w sytuacji awaryjnej. Oprócz tego ważne są dla nich jeszcze: przechowywanie danych w polskim data center, skalowalność i elastyczność w przypadku, gdy chcą rozszerzyć usługę oraz ochrona wartościowych informacji. Co więcej, określają TotalBackup jako skuteczne i sprawdzone rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.

Już dziś wypróbuj TotalBackup! Testuj nas przez 14 dni za darmo!