O Nas

Firma Sinersio Polska

Jesteśmy polskim dostawcą usług chmurowych ze 100% polskim kapitałem. Na rynku zaawansowanych usług technologicznych działamy od 2009 roku. Posiadamy własny obiekt Data Center zlokalizowany na terenie strefy przemysłowej w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli pod Zieloną Górą.

Przez lata działalności wypracowaliśmy stabilną pozycję finansową, którą stale wzmacniamy poszerzając portfolio klientów i zwiększając udział w rynku.

Dzięki temu, że nasze Data Center znajduje się w Polsce, gwarantujemy zgodność z regulacjami polskiego prawa. Wszystkie dane przechowywane są zgodnie z RODO i nie opuszczają Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W biznesie kierujemy się zasadą odpowiedzialności, dlatego stabilność finansowa i zrównoważony rozwój są dla nas kluczowe.

W pobliżu naszej siedziby przebiega droga krajowa S3. Z Poznania dojedziesz do nas w 1,5 h, z Warszawy w 3,5-4h, z Berlina w 2,5h.

Potwierdzeniem najwyższej jakości i standardów usług świadczonych przez Sinersio, są międzynarodowe certyfikaty w tym prestiżowy certyfikat najwyższej klasy w obszarze dostępności i zabezpieczeń fizycznych (EN 50600), a także zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27001) oraz zarządzania jakością w organizacji (ISO 9001). Nasza komora IT (IT Room) spełnia rygorystyczne wymagania normy EN 1047-2, a my możemy pochwalić się jednym z najbardziej profesjonalnych i najlepiej zabezpieczonych DC w Polsce i na świecie.

Więcej…


Sinersio Polska i Polska Chmura

Jesteśmy członkiem i założycielem Związku Polskich Ośrodków Przetwarzania Danych (PDCA). Jest to gólnopolska organizacja, która zrzesza największe ośrodki data center w Polsce, reprezentując ponad 60% potencjału rynku przetwarzania danych. Oferowana przez nas chmura Sinersio Cloud, jest firmowana znakiem „Polska Chmura”, oficjalnie przyznawanym przez Związek. Wspólnie edukujemy rynek i oswajamy chmurę, zachęcając jednocześnie przedsiębiorstwa i administrację publiczną do korzystania ze sprawdzonego, polskiego dostawcy.


Zespół inżynierski i doradczy

Stworzyliśmy mocny zespół techniczny. Nasi specjaliści mają wiedzę i doświadczenie w zakresie: serwerów, macierzy, sieci, oprogramowania, zabezpieczeń, cyberzagrożeń, bezpieczeństwa danych, itp. Tworzymy kompletny zespół, w którym kompetencje poszczególnych inżynierów, uzupełniają się wzajemnie.

Nasze doświadczenie zdobyliśmy i zdobywamy, dzięki współpracy z rozmaitymi firmami i instytucjami. Mamy wiedzę o procesach i nowoczesnych technologiach, a to sprawia, że lepiej rozumiemy core biznes naszych klientów. Chętnie wspomożemy także Twoje działania. Wiemy jak to zrobić!

Skontaktuj się z nami!


Laboratorium Nauk Teleinformatycznych

W ramach naszego Data Center powołaliśmy Laboratorium Informatyczne, które zajmuje się zagadnieniami:
Cloud Computingu (chmury obliczeniowej) i wirtualizacji: badania porównawcze funkcjonowania systemu informatycznego w środowisku fizycznym i wirtualnym.
Hostingu systemów ERP: badania pozwalające określić zasadność funkcjonowania platform systemów zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP w modelu hostingu.
Hurtowni Danych: badania efektywności ekonomicznej zastosowania rozwiązań Cloud Computing dla zastosowań analiz OLAP w rozwiązaniach Hurtowni Danych.