Kolokacja

Kolokacja w profesjonalnym Data Center

Kolokacja serwerów (hoteling) polega na umieszczeniu w Sinersio Data Center urządzeń będących własnością klienta. Badania rynku IT pokazują, że kolokacja serwerów jest jedną z najpopularniejszych usług świadczonych przez data center, od jakich zaczyna się współpraca firm i instytucji z profesjonalnym centrum przetwarzania danych.

Kolokacja w Sinersio obejmuje wynajem:

  • pojedynczego U
  • miejsca w szafie
  • całej szafy
  • całego boksu

Instalacja urządzeń obejmuje przede wszystkim instalację fizyczną (wymagane szyny montażowe do szafy rack 19″), podłączenie elektryczne oraz podłączenie sieciowe (wymagane kable krosujące). Ponadto, obejmuje weryfikację, pomiary i oznakowanie połączeń elektrycznych oraz sieciowych, a także przygotowanie dokumentacji wewnętrznej. Preferowany standard szaf to 47U.

Parametry usługi kolokacyjnej

Zapewniamy separację fizyczną oraz zasilania – możliwe dla: 1/2 szafy rack, całej szafy i boksu. Rozliczenie energii urządzeń klienta możliwe jest na dwa sposoby: ryczałtowe (dla pojedynczego U i 1/2 szafy rack) lub według liczników (dla całej szafy i boksu). Dodatkowo, oferujemy zdalne ręce – dostępne od pojedynczego U, firewall – dostępny od pojedynczego oraz monitoring 24/7 – w cenie abonamentu.

W ramach kolokacji serwerów gwarantujemy:


zdalne ręce i wsparcie techniczne
24/7/365bezpieczeństwo
fizyczne

optymalne warunki dla sprzętu

indywidualne
rozliczenie energii
niezawodny Internet od wielu dostawcówsystemy detekcji i gaszenia pożarów

neutralność telekomu-nikacyjna

oszczędność pieniędzy
pomoc w sprawnej instalacji kolokowanego sprzętu


bezpieczeństwo
IT


elastyczność działania

oszczędność czasu
opieka nad powierzoną infrastrukturą i stały monitoring parametrów


zasilanie
awaryjnebackup danych

wczesne diagnozowanie potencjalnych zagrożeń

Kolokacja – umowa

Czas trwania kolokacji oraz jej precyzyjne warunki określamy w ramach umowy SLA (gwarancja jakości usług). Możesz zyskać dodatkowe korzyści, w zależności od czasu trwania umowy. Sprawdź opłacalność kolokacji. Skontaktuj się z nami. Poproś o ofertę lub umów się na wizytę w celu obejrzenia naszego Data Center (tylko wybrane strefy).

Korzyści biznesowe z kolokacji serwerów w Sinersio

Klientom zainteresowanym usługą kolokacji w Sinersio Polska oferujemy konkurencyjną cenę oraz wygodę, jaka wiąże się z powierzeniem nam dbania o serwery i inne urządzenia IT. Po pierwsze, decydując się na współpracę z nami klienci zauważą oszczędność kosztów już po miesiącu korzystania z usługi, a stały miesięczny abonament pozwoli planować koszty IT w sposób jeszcze bardziej przewidywalny. Poza tym, skorzystanie z usługi kolokacji zapewni urządzeniom klienta optymalne środowisko (stała temperatura, mikroklimat), co wpływa na na dłuższe „życie” serwerów. W Sinersio data center gwarantujemy wielopoziomowe bezpieczeństwo oraz  SLA 99,99%.

Data Center czy własna serwerownia?

Nowoczesne przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, coraz częściej outsourcują do firm zewnętrznych część usług. Prowadzenie księgowości powierzane jest biurom księgowym, sprawy prawne przejmują zewnętrzne kancelarie radcowskie, telemarketing realizuje call center, a dbałość o serwery oddawana jest w ręce centrów przetwarzania danych. Rośnie zaufanie do podmiotów wyspecjalizowanych w danej dziedzinie.


Wydłuż żywotność swoich serwerów. Zoptymalizuj koszty. Zapewnij swojej firmie wielopoziomowe bezpieczeństwo dzięki współpracy z nami!


Odpowiedzialny biznes powierza serwery profesjonalnemu i bezpiecznemu data center

Kluczową działalnością Sinersio Polska jest Data Center. Mamy wiedzę ekspercką i doświadczenie, które uzyskaliśmy współpracując od lat z setkami klientów.

Jesteśmy przekonani, że żadna firmowa serwerownia nie zastąpi profesjonalnego centrum przetwarzania danych. Budynek Sinersio Data Center został zbudowany od podstaw z przeznaczeniem na data center. Nasz obiekt jest podzielony na trzy strefy bezpieczeństwa.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy kolokacja jest dla Ciebie, jeśli potrzebujesz czegoś ponad standardową kolokację, zapytaj o ofertę lub umów się na wizytę w naszym Data Center i zobaczy na własne oczy jak realizowana jest polityka bezpieczeństwa w obiekcie.