serwery w modelu subskrypcji

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych w wirtualnej przestrzeni

Weszliśmy w XXI, technologia rozwija się w galopującym tempie, a wielu zarządzających firmami, nadal sceptycznie odnosi się do rozwiązań chmurowych. Dlaczego tak jest? Wielu potencjalnych użytkowników nie posiada elementarnej wiedzy na temat produktu jakim jest „chmura”. Dla wielu bezpieczeństwo danych jest biegunowo odległe od trzymania ich poza firmą.

Większość z nas podświadomie zadaje sobie pytanie, gdzie dokładnie znajdują się jego dane, ponieważ wyobrażenie o chmurze jest teoretyczne. O ile wewnętrzne serwerownie działające w komórkach IT przedsiębiorców są ogólnie dostępne dla wykwalifikowanego i upoważnionego personelu, to chmura jest rozwiązaniem wirtualnym. W wielu aspektach przypomina działanie fizycznej serwerowni, ale funkcjonuje na zupełnie innych zasadach.

Najlepsze zabezpieczenia


Rozwiązania chmurowe oferują poziom bezpieczeństwa nieosiągalny dla firm lokujących fizyczne serwery w swoich obiektach. Data Center (DC) posiadają specjalistyczne zabezpieczenia zarówno fizyczne (np. kontrola dostępu, system CCTV w oparciu o kamery IPTV oraz podział komory IT na niezależne przestrzenie klienckie z odrębną kontrolą dostępu) jak i te od strony oprogramowania. Między innymi w ramach ochrony stosujemy takie rozwiązania, jak firewall umożliwiający filtrowanie pakietów IP/UDP oraz systemy wykrywania i zapobiegania włamaniom w oparciu o zaawansowaną analizę heurystyczną.
W Polsce rozwiązania chmurowe są nadal na etapie poznawczym. Wiele podmiotów nie do końca wie, jak Data Center wygląda od strony technicznej. Sinersio Polska gwarantuje najwyższy poziom zabezpieczeń, który Klient może w każdej chwili zweryfikować. Zapewniamy bezpieczeństwo danych Twojej firmy.

Własny serwer czy chmura? A może kolokacja?


W Sinersio Data Center świadczymy usługę cloud computing (serwery w chmurze), która polega na wynajęciu wirtualnych serwerów dedykowanych. Dzięki niej użytkownik nie musi kupować własnego sprzętu i ponosić kosztów inwestycji oraz kosztów utrzymania. Warto zaznaczyć, że lokując serwery na terenie własnego obiektu firmy często zapominają o kosztach energii elektrycznej.
Kolejna usługa to wynajem powierzchni w DC pod własne serwery w ramach kolokacji. Użytkownik płaci za miejsce w szafie (rack), a my zapewniamy optymalne środowisko pracy urządzeń, w tym Internet, zasilanie, chłodzenie.

Ciągłość pracy

Najważniejszym elementem bezpieczeństwa jest zagwarantowanie Klientom ciągłości pracy systemów IT. Przerwy w dostarczanych usługach mogą wiązać się z ogromnymi stratami dla każdego z obsługiwanych podmiotów. W Sinersio DC zapewniamy redundantne systemy UPS, generator prądotwórczy oraz dwie niezależne stacje transformatorowe.

Optymalny dobór zasobów

Istotną kwestią w odniesieniu do bezpieczeństwa chmury jest także możliwość jej skalowania w zależności od potrzeb. W przypadku serwerowni firmowej, rozbudowa infrastruktury może trwać dni, a nawet tygodnie. Rozbudowa chmury jest o wiele mniej czasochłonna. Pragniemy podkreślić, iż zwiększone zasoby w wirtualnej przestrzeni możemy z powrotem zmniejszyć do poprzedniego stanu. Dzięki temu nie ponosisz kosztów za niewykorzystane miejsce. W infrastrukturze firmowej niestety zostaniemy z dodatkowymi zasobami, których tak naprawdę już nie potrzebujemy.

Dlaczego warto wybrać chmurę obliczeniową Sinersio?

Zastosowanie chmury Sinersio Cloud przyniosło naszym Klientom szereg korzyści. Klienci docenili zwiększoną mobilność, zwiększenie wydajności procesów biznesowych oraz sprawniejszą komunikację i obieg dokumentów. Wdrożenie rozwiązań chmurowych umożliwia realną konsolidację posiadanych środowisk IT, redukuje w znacznym stopniu błędy ludzkie w zarządzaniu systemami IT. Chmura ma też realny wpływ na finanse, ponieważ Klient płaci wyłącznie za realnie wykorzystane zasoby.

Utrata danych to w wielu przypadkach konieczność zamknięcia firmy. Sinersio Cloud to rozwiązanie zapobiegające takim scenariuszom, w pełni skuteczne i bezpieczne.

Nasi Klienci, nie tylko zoptymalizowali wydatki na dział IT i obniżyli rachunki za energię elektryczną, ale wraz z pakietem Sinersio Cloud, otrzymali gwarancję bezpieczeństwa i jakości obsługi.