Chmura obliczeniowa dla firm

Chmura obliczeniowa – nie tylko dla dużych firm

Wszystko co nowe i nieznane sprawia, że stajemy się nieufni i sprawdzamy dwa razy, zanim zdecydujemy się na nowe rozwiązania. Nie inaczej jest z chmurą obliczeniową. Chmura obliczeniowa kojarzy się często z rozwiązaniem dedykowanym dużym firmom i przez takie stosowane. Jest to mylne postrzeganie, ponieważ przy zastosowaniu chmury, nie ma znaczenia wielkość firmy, tylko technologia.

Chmura obliczeniowa dla każdego

Chmura to po prostu sposób, w jaki do Twojej firmy zostanie dostarczone rozwiązanie informatyczne oraz jak będzie rozliczane. Dlatego z cloud computing-u mogą korzystać zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, małe firmy zatrudniające kilku pracowników, jak i ogromne korporacje.

Korzyści płynące z chmury dla małych i średnich firm?


Chmura obliczeniowa umożliwia przyspieszenie transformacji cyfrowej małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki czemu mogą się stać bardziej konkurencyjne na rynku. Poza tym, jest to skuteczne narzędzie w optymalizacji kosztów. Nabywamy tylko tyle zasobów, ile faktycznie wykorzystujemy, a więc możemy zredukować koszty naszej działalności.

Chmura pozwala przyspieszyć transformację cyfrową firmy poprzez wynajmowanie infrastruktury od jednego dostawcy. Dzięki temu nie trzeba czekać na sprzęt oraz poszczególne elementy rozwiązania od kilku dystrybutorów. Firmy mogą znacznie zredukować czas, potrzebny na przekształcenie swojej firmy w nowoczesną organizację, która sprawnie i efektywnie wykorzystuje nowe technologie w codziennej pracy.

Co zyskasz wdrażając chmurę?

Przedsiębiorcy oraz ich pracownicy zyskują:

  • Lepszy dostęp do aplikacji oraz możliwość pracy zdalnej nawet w dużym zespole.
  • Szybszy dostęp do danych firmowych z dowolnego miejsca, a co za tym idzie, większą elastyczność pracy.
  • Zwiększenie wydajność pracy i sprawniejszą obsługę klientów, czego efektem jest wzrost konkurencyjności firmy.
  • Większe bezpieczeństwo wrażliwych danych firmowych poprzez umieszczenie ich w profesjonalnym i certyfikowanym ośrodku.
  • Możliwość koncentracji uwagi na podstawowych funkcjach biznesowych, zamiast na sprzęcie.
  • Czas i dodatkowe miejsce, dzięki wyeliminowaniu utrzymywana fizycznej infrastruktury (z pomieszczeniem i klimatyzacją), koniecznością usuwania awarii, rozbudową sprzętu a także zapewnieniem ciągłości pracy.

Dlatego, jeżeli jesteś przedsiębiorcą, i działasz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, to dostrzeż korzyści płynące z pracy w środowisku chmurowym. Już dziś skorzystaj z tego, co oferuje Sinersio Data Center.

Zapraszamy do kontaktu:

☎️ +48 68 411 44 52
📧 sprzedaz@sinersio.com