Cloud computing dla e-commerce

Cloud computing w służbie e-commerce, czyli jak sprostać wyzwaniom współczesnego handlu

Według raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2021”, zakupy przez Internet w roku 2021 robiło już 77 % Polaków. Na tym się jednak nie zakończy. Wszystkie prognozy przewidują, że z roku na rok, ilość kupujących w sieci będzie się zwiększała. Rozwój e-commerce, widać także po tym, że powstaje coraz więcej sklepów internetowych w rozmaitych branżach. Są to również takie branże, które trudno sobie wyobrazić jako e-sklep.

Ciągły rozwój e-commerce


W związku z prężnym rozwojem branży, tę gałąź gospodarki czekają coraz większe wyzwania. Pojawiają się nowe trendy oraz nowe wyzwania technologiczne. Ścisły związek branży e-commerce i technologii, wpływa na szybkość realizacji transakcji i niezawodność działania. Nie tylko voice shopping czy symulowanie zakupów w świecie rzeczywistym da przewagę nad konkurencją, ale przede wszystkim technologia. Nawet najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak symulowanie zakupów w świecie rzeczywistym nie sprawdzą się, jeżeli e-sklep nie będzie odpowiednio zabezpieczony technologicznie. Klient nie kupi towaru, jeżeli nie będzie miał do niego dostępu. Należy o tym pamiętać zakładając sklep internetowy.

Natychmiastowy dostęp!


E-sklep ma być dostępny zawsze wtedy, kiedy klient będzie chciał zrobić zakupy. Nie ma znaczenia, czy to będzie intensywny czas przedświątecznej gorączki zakupowej, noworoczna wyprzedaż, Black Friday, dzień darmowej dostawy czy inne działanie, które sprawi, że zainteresowanie Twoją witryną przekroczy najśmielsze oczekiwania. Twoje serwery nie mogą zawieść. Klient oczekuje, że wszystko będzie działało szybko i sprawnie… i nic się nie zawiesi podczas transakcji. Dla klienta liczy się szybkość realizacji transakcji i niezawodność działania.
Aby sprostać wymaganiom technologicznym takim jak skalowalność i wydajność, warto budować swoje sklepy w oparciu o chmurę obliczeniową. Szybkość i stabilność działania, elastyczność, skalowalność i mierzalność, wydajność i bezpieczeństwo, to cechy chmury dedykowane sklepom internetowym. Na szczęście, e-commerce to jedna z najbardziej otwartych na nowinki IT branż światowej gospodarki. Chmura i branża e-commerce, ma wiele wspólnych cech, dlatego tak świetnie do siebie pasują i definiują zasady nowoczesnych zakupów. Do tych cech, możemy śmiało dopisać oszczędność. Sklep internetowy działający w chmurze, może znacznie obniżyć koszty funkcjonowania, eliminując utrzymanie własnych serwerów.

Sinersio dla e-commerce


Sinersio Cloud to chmura obliczeniowa, która spełnia wszystkie oczekiwania firm z branży handlu i e-commerce w zakresie dostarczenia nowoczesnej infrastruktury i platform IT. Tworzymy gotowe środowisko, w pełni zarządzane przez klienta.
Współpracujemy z integratorami, którzy dostarczają rozwiązania dla firm z e-commerce (platformy sklepowe, aukcyjne, inne).
Skontaktuj się z nami. Znamy specyfikę współczesnego handlu. Wiemy jak zbudować wydajną infrastrukturę, aby opłacało się z niej korzystać. Przygotujemy również plan ciągłości działania, który zapewni bezpieczeństwo Twojego biznesu.