Chmura obliczeniowa i lot widokowy!

Dostarczana przez nas chmura obliczeniowa jest równie piękna, jak widok Ziemi Lubuskiej z lotu ptaka.

Nasze DC dostarcza trzy główne usługi: chmura obliczeniowa, kolokacja, backup danych. Wszystko bezpiecznie i zgodnie z procedurami. Wbrew pozorom działalność nowoczesnego Data Center w wielu płaszczyznach bliska jest lotnictwu. O analogiach rozmawialiśmy podczas lotu widokowego nad Ziemią Lubuską.

Pilot jeszcze przed wylotem ma checklistę rzeczy do sprawdzenia – przy samolocie, pogodę, trasę…

Start, przelot i wreszcie lądowanie – wszystko oparte na drobiazgowym, pedantycznych wręcz przestrzeganiu procedur.

W Sinersio Data Center wszystko związane z bezpieczeństwem bazuje na rygorystycznych schematach. Każda, nawet najmniejsza modyfikacja systemów wprowadzana jest na jednym obiegu, sprawdzana i dopiero powielana w drugim.

Wszystko po to, by wyeliminować możliwość błędu ludzkiego, mogącego mieć wpływ na komfort naszych Klientów.

Samolot każdy istotny system ma podwójny – układ zapłonowy, gaźniki, instalację paliwową, system sterowania.  To, od czego zależy życie pilota i pasażerów – musi być niezawodne. Niemożliwe jest stworzenie elementu, który nigdy się nie zepsuje, ale zdublowanie go znacząco poprawia bezpieczeństwo.

Nowoczesne Data Center projektuje się biorąc pod uwagę wszelkie możliwe okoliczności, które mogą się wydarzyć, a które mogłyby mieć wpływ na dostęp i bezpieczeństwo danych.

Mamy w Sinersio 3 systemy krytyczne – internet, zasilanie prądem oraz chłodzenie komory serwerów.

Co się może wydarzyć i jak się przed tym zabezpieczamy?

Awaria Internetu – po stronie dostawcy – zapewniamy sobie łącza od 3 różnych dostawców, z różnych kierunków, nie biegnących jednym światłowodem ani jedną studzienką.

Awaria prądu – mamy zasilanie zapewnione z dwóch kierunków. Gdyby i to zawiodło – agregat z ok. 6.000 litrów paliwa zapewnia ciągłość pracy wszystkich systemów.

Awaria w układzie chłodzenia – nie tylko każdy element systemu mamy podwójny (nawet obieg chłodziwa jest zdublowany – jesteś tak niezawodny, jak twoja najsłabsza uszczelka), to jeszcze mamy możliwość pracy na jednym z nich podczas usuwania awarii drugiego – bezkolizyjnie. I to usuwanie awarii będzie poza komorą serwerów – bo wszystkie systemy mamy na zewnątrz – w korytarzu technicznym.

Producenci samolotów, obsługa lotnisk, piloci – wszyscy profesjonalnie dbają o nasze poczucie bezpieczeństwa – między chmurami.

My bardzo dbamy o zasoby nasze i naszych Klientów. Procentuje to zaufaniem do naszych usług – w chmurze.

Krótką relację z lotu znajdziesz na naszym Facebooku. Dziękujemy Aeroklubowi Ziemi Lubuskiej za możliwość wzbicia się w przestworza!