Optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa

Czy istnieje możliwość zapanowania nad kosztami informatyzacji przedsiębiorstwa?

Odpowiedź brzmi TAK. Optymalizacja kosztów jest jak najbardziej realna. Wystarczy tylko, zmienić typ kosztów ponoszonych na serwery z kosztów inwestycyjnych na operacyjne.

Optymalizacja kosztów – jak to działa?

Najprostszym sposobem jest przeniesienie danych z własnej serwerowni w chmurę. Zamiast utrzymywania własnej serwerowni, wyoutsourcować tę część działalności do zewnętrznego dostawcy. Ponieważ usługa chmurowa, jest usługą abonamentową, to kwalifikuje się jako koszt operacyjny OpEX. Wraz z przejściem do chmury, zmieni się model kosztów z inwestycyjnych CAPEX (jednorazowy wydatek na serwery fizyczne, najczęściej kupowane z dużym zapasem na kilka lat do przodu) na operacyjny OPEX (miesięczne opłaty abonamentowe za konkretne wykorzystane zasoby, dopasowane do zmieniających się potrzeb).

Serwer w chmurze a podatek

Pozwoli to przede wszystkim na przewidywalność kosztów, dopasowaną do dynamiki rozwoju przedsiębiorstwa a także na całościowe odliczenie usługi serwera w chmurze od podatku dochodowego. To tutaj następuje optymalizacja kosztów.

A co jeszcze można zyskać?

  • ciągłość działania i bezpieczeństwo aplikacji
  • zdalny i nieograniczony dostęp
  • gwarancję ciągłego działania systemu i przeniesienie odpowiedzialność za infrastrukturę serwerowo-sieciową na zewnętrznego dostawcę,
  • czas na zarządzanie aplikacjami biznesowymi i ich rozwój, bez konieczności inwestowania w rozbudowę i utrzymanie własnej, często kosztownej infrastruktury serwerowej,
  • i wiele, wiele więcej…

Po więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym:

E: sprzedaz@sinersio.com

T:+ 48 68 411 44 52 / +48 885 053 333