chmura_obliczeniowa_lider

Praca zdalna wspierana przez chmurę

Rok 2020 przejdzie do historii, jako rok pełen nowych i nieznanych wcześniej sytuacji oraz problemów do rozwiązania. Był to rok w którym świat jaki znamy uległ całkowitej zmianie, a to co było codzienną czynnością, stało się niemal luksusem. Praca zdalna jest teraz odmieniana przez wszystkie przypadki.

Sprawna reorganizacja pracy zdalnej

Te zmiany miały ogromy wpływ także na rynek pracy. To, że musieliśmy przeorganizować prawie całe swoje dotychczasowe życie, odbiło się również na naszej pracy i sposobie jej wykonywania. Nagle nasze domy i mieszkania przemieniliśmy w biura, a spotkania biznesowe zamieniliśmy na telekonferencje. Aby móc wykonywać nasze obowiązki z domów musieliśmy całkowicie zaufać technologii. To, że mogliśmy pracować zdalnie z naszych domów i mieszkań umożliwiła nam właśnie chmura obliczeniowa.

Chmura obliczeniowa zapewniająca ciągłość pracy

Serwery w chmurze, w tym Sinersio Cloud, pozwoliły firmom na utrzymanie ciągłości biznesowej i operacyjnej bez konieczności zawieszania pracy. Pracownik mógł szybko i wygodnie przenieść się z biura do domu, ponieważ miał dostęp do potrzebnych informacji. W chmurze pracownik mógł przechowywać pliki, korzystać z aplikacji biurowych czy też specjalistycznych programów.

Chmura dała nam dostęp do czatu i umożliwiła prowadzenie telekonferencji. Umożliwiła również wspólną edycję dokumentów a co za tym idzie, pracę w czasie rzeczywistym bez konieczności przesyłania kolejnych wersji tego samego pliku.

Dostęp do danych w chmurze, pozwolił uelastycznić czas pracy a także oszczędzić czas przeznaczony na dojazdy do biura, czy też na spotkania z klientami. Po pracy dzięki chmurze mogliśmy się oddać cyfrowej rozrywce czy też załatwić sprawy urzędowe.

Administracja zdalna

Z punktu widzenia administratora, praca w chmurze również przyniosła wiele korzyści, ponieważ pozwoliła na administrowanie serwerem z własnego komputera bez konieczności wyjazdów do biura.
Czy zdaliśmy ten egzamin? Nie nadszedł jeszcze czas na podsumowania, ponieważ nie wróciliśmy do stanu sprzed pandemii, ale widzimy jak zmieniła się nasza optyka.

Praca zdalna, która dla wielu branż jeszcze kilka miesięcy temu wydawała się czymś nieosiągalnym, dzisiaj jest w zasięgu ręki. Dzisiaj, dzięki rozwiązaniom chmurowym, można pracować z dowolnego miejsca, wystarczy mieć Internet. Ale chmura obliczeniowa, to nie tylko praca. Dzięki niej mamy dostęp do portali społecznościowych, filmów, muzyki a także zakupów. Dzięki chmurze mamy również dostęp do zdalnych lekcji.

Chmura w pandemii

Czy chmura jest lekarstwem na pandemię? Na pewno jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Ale chmura obliczeniowa jest dobra nie tylko na czas pandemii i obostrzeń. Mamy nadzieję że część tych ułatwień pozostanie z nami nawet wówczas, gdy wrócimy już do normalności.

Jeżeli chcą Państwo spróbować i skorzystać z tego, co oferuje nam technologia chmurowa, to zapraszamy do testowania Sinersio Cloud. Niech rozwiązania chmurowe wspierają naszą pracę cały czas.