data center w przemyśle 4.0

Data center w Przemyśle 4.0. Zmiana modelu IT w firmach

Jaka jest rola data center w Przemyśle 4.0.? Czym się różni data center od własnej serwerowni? A także jakie zaangażowanie polskiego przemysłu w Rewolucję 4.0? O tym i o przyzwyczajeniach, a raczej wymówkach klientów w sytuacji zmian modelów IT – można dowiedzieć się w najnowszym numerze czasopisma branżowego Kaizen.

Ponadto postaramy się opowiedzieć o co chodzi w Rewolucji 4.0. Czy może
sama digitalizacja przedsiębiorstw ma już wymiar rewolucji, a my po prostu tego nie dostrzegamy. A może tworzymy wizję ponad miarę zautomatyzowanej struktury fabrycznej?

W artykule zostały również poruszone kwestie własności i odpowiedzialności. Bo przecież systemy hostowane w chmurze przemysłowej Sinersio Cloud są własnością firm, które je zakupiły. Data Center udostępnia im infrastrukturę IT w modelu IaaS. Po drugie pomagamy sparametryzować środowisko serwerowe pod optymalne działanie tych systemów. Kody dostępowe do środowiska, czyli takie przysłowiowe „klucze do serwerowni”, przekazujemy działom IT i oni administrują. Jeśli firma sobie tego życzy, Sinersio może ich wspierać w tym zakresie, jeśli sobie tego będą życzyć. Podsumowąc, ważne jest, aby na początku określić role, jakie każdy pełni w tej współpracy.

Rola data center w Przemyśle 4.0. jest znacząca. Co więcej, stale będzie wzrastać, ponieważ myśl technologiczna bezustannie się rozwija.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu jakiego Redaktorowi Naczelnemu Kaizen udzieliła Dyrektor Sprzedaży w Sinersio Polska.

Kaizen_2017_5_Wymiana_myśli