serwery w modelu subskrypcji

Serwery w modelu subskrypcji w usłudze Sinersio Cloud. Wynajmij i płać za to, czego używasz.

Sinersio Cloud to usługa, dzięki której można korzystać z mocy obliczeniowej serwerów znajdujących się w centrum przetwarzania danych Sinersio Polska. Nie ma konieczności zakupu tych urządzeń. To serwery w modelu subskrypcji. Co więcej, w każdej chwili klient może zwiększyć lub zmniejszyć moc obliczeniową – w zależności od aktualnych potrzeb biznesowych. Płaci się dokładnie za to, czego się używa. Nie trzeba utrzymywać zapasów core procesora, RAM pamięci i gigabajtów przestrzeni na dyskach. Podoba się?

Serwery w modelu subskrypcji. Jak to działa?

Na przykład, jeśli posiadasz e-sklep i nadchodzi gorący sezon przedświątecznych zakupów, a zaraz po nim poświątecznych wyprzedaży. Właśnie wtedy możesz zwiększyć moc obliczeniową serwerów, aby obsłużyć ruch w esklepie bez przestojów i zawieszania się strony. Po zakończeniu sezonu obniżasz parametry serwera do poprzedniego poziomu. W przypadku posiadania własnego serwera fizycznego konfiguracja parametrów procesora, pamięci RAM i wielkości dysków jest sztywna. Nie można tak elastycznie odpowiadać na potrzeby rynku. Na pewno o tym, jak atrakcyjna jest Twoja wyprzedaż lub newsletter, nie chcesz się dowiedzieć od informatyka, który zadzwoni wieczorem w niedzielę i smutnym głosem oznajmi: Panie Prezesie, mamy problem!  Zwiększony ruch w e-sklepie zablokował serwer i już nikt nie może wejść na stronę. Tym sposobem wspaniała promocja może obnażyć niezbyt dobre przygotowanie informatyczne do jej obsłużenia i ostatecznie zniechęcić klientów. Z kolei wynajęcie serwera w ramach usługi Sinersio Cloud pozwoli na to, aby dobrze przygotować się do akcji sprzedażowej. Pozwoli elastycznie zwiększać zasoby serwera, aby wytrzymać moment dużego ruchu, czyli tzw. „pik”.

ERP i co dalej? Serwery w modelu subskrypcji?

Kolejnym przykładem jest wdrożenie systemu biznesowego klasy ERP (Enterprise Resource Planning). Dzięki niemu można gromadzić i przetwarzać dane o transakcjach i procesach biznesowych. On też potrzebuje serwera. Problemem jest dobranie odpowiednio dużych zasobów serwera, gdy chce się go kupić na własność. Zdecydowanie łatwiej zarządza się nim w przypadku wynajęcia w ramach usługi Sinersio Cloud. Poza tym, taki serwer jest odpowiednio chroniony i bezpieczny w data center. Nie trzeba się martwić kosztami jego rozbudowy lub wymiany. W przypadku wynajmu serwera to usługodawca dba o te aspekty. Bezpieczeństwo i ciągłość działania to kluczowe zadanie data center. W Sinersio Polska specjalizujemy się w hostingu systemów biznesowych, czyli w wynajmowaniu serwerów w modelu subskrypcyjnym i dostosowaniu ich do wydajnej pracy biznesowych aplikacji.

Lepiej mieć czy być?

Jesteśmy przywiązani do posiadania rzeczy. Po prostu lubimy mieć. Badania pokazują, że to uczucie mocno krystalizuje się u osób po 40-stce. Nieruchomości, samochody, dobry sprzęt kina domowego, itp. W ich zakup inwestujemy pieniądze (własne i pożyczone). Czy w przypadku serwera musimy działać podobnie? A może nie jesteśmy do niego, aż tak przywiązani, że chcemy posiadać go w firmie, być zmuszonym dostosować odpowiednie pomieszczenie i wdrożyć zabezpieczenia? Czy będzie on dla nas źródłem takiej samej satysfakcji jak własny samochód lub apartament? Co więcej, producenci serwerów i urządzeń teleinformatycznych stale skracają czasy życia tych produktów. Optymalizują materiały oraz komponenty, z jakich je wykonują. 3 lata – zwykle na tyle dają gwarancję. A co dalej? Trzeba wykupić drogie wsparcie techniczne, które staje się impulsem do myślenia o wymianie sprzętu na nowy lub zweryfikowania ofert wynajmu serwera w data center.

Serwery w modelu subskrypcji. Warto?

Model subskrypcji, czyli wynajmowania serwerów i systemów stał się popularny. Przejście na abonament miesięczny za serwer to decyzja biznesowa, która nie tylko wpływa na strukturę kosztów (zamiana inwestycyjnych na operacyjne), ale także na czas uruchamiania projektów biznesowych. Lwia część projektów wymaga nowych narzędzi informatycznych i serwerów. Co więcej, zakup serwera fizycznego do własnej serwerowni może opóźnić uruchomienie projektu od 3 do 6 miesięcy (zależy od wielkości infrastruktury i czasu na jej wdrożenie i skonfigurowanie). Ten czas zyskuje firma w przypadku wynajęcia serwera w data center i powierzenia jego utrzymania profesjonalistom z data center. Współpraca z centrum przetwarzania danych przede wszystkim zmniejsza bariery wejścia w różne projekty – koszty inwestycyjne we własny sprzęt często są ograniczeniem. Ponadto pozwala mieć przewidywalne koszty związane z wydatkami na infrastrukturę IT (stały abonament i znane koszty rozbudowy serwerów). Niewątpliwą zaletą jest również możliwość rezygnacji z wynajmu serwera w przypadku zmiany planów biznesowych. Po zakończeniu projektu można zarchiwizować dane i nie trzeba się zastanawiać, co zrobić ze sprzętem lub na siłę szukać mu nowego zastosowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie usługi Sinersio Cloud. Doradzimy i przygotujemy ofertę.