Audyt ISO i certyfikacja

Sinersio świadczy usługi zgodnie z ustanowionym w organizacji Zintegrowanym Systemem Zarządzania (ZSZ). Obecnie nasz ZSZ obejmuje certyfikaty ISO 9001 i ISO/IEC 27001. Proces certyfikacji jest wymagający, a w czasie obowiązywania certyfikatu, przeprowadzamy dodatkowe audyty.

Audyty ISO dla Twojego i naszego spokoju!

Cyklicznie w Sinersio przeprowadzamy audyty wewnętrzne, a także audyt ZSZ na potwierdzenie zgodności z wymaganiami norm:

  • PN-EN ISO 9001:2015 w obszarze zarządzania jakością , 
  • PN-EN ISO/IEC 27001:2017 w obszarze bezpieczeństwa informacji,
  • norm serii 50600 w zakresie dostępności, zabezpieczeń fizycznych i efektywności energetycznej.

Kolejny audyt Zintegrowanego Systemu Zarządzania za nami!

Ostatni audyt ZSZ wykonaliśmy w grudniu minionego roku i zakończył się pozytywnym dla firmy wynikiem. Przeprowadzony audyt, ponownie potwierdził, że działamy zgodnie z procedurami oraz możemy posługiwać się certyfikatami. Nie mogło być inaczej! Każdego dnia nasi pracownicy dbają o to, by podejmowane działania były zgodne z najwyższymi standardami.

Po co są certyfikaty?

Nasze usługi zostały poddane certyfikacji, ponieważ bardzo często nasi Klienci i partnerzy pytali o to, czy ich dane będą bezpieczne w chmurze.

Nasze usługi zawsze spełniały wyśrubowane wymogi. Certyfikowaliśmy je, aby poddać się weryfikacji niezależnemu podmiotowi, który potwierdzi, że spełniamy światowe standardy. Najbardziej klarownym dowodem na to, że firma spełnia założone wymagania jakości i bezpieczeństwa i funkcjonuje zgodnie z przepisami prawa, są właśnie certyfikaty za zgodność z konkretną normą. Norma stanowi pewien wzorzec dobrych praktyk w danym obszarze. 

Co certyfikaty oznaczają dla Klienta?

Jako nasz Klient możesz mieć pewność, że wszystkie nasze usługi: Sinersio Cloud Standard, Sinersio Cloud Enterprise, TotalBackup i Kolokacja, są realizowane na najwyższym poziomie jakości i bezpieczeństwa. Działamy w oparciu o określone procedury stworzone na podstawie wymogów międzynarodowych norm. U nas nie ma przypadkowości. W naszej pracy stosujemy uznane standardy i postępujemy wg ustalonej ścieżki. Bezpieczeństwo danych i infrastruktury potwierdził certyfikatami niezależny podmiot certyfikujący. Podążamy za aktualnymi trendami branży, aby nasze usługi spełniały wymogi nawet najbardziej wymagających klientów, w tym z branży finansowej czy medycznej.

Czy dane są bezpieczne dzięki zgodności z normami i audytom ISO?

W Sinersio ustanowiliśmy politykę jakości i politykę bezpieczeństwa informacji. Dzięki temu jeszcze bardziej usystematyzowaliśmy sposób postępowania z powierzonymi nam danymi. Zabezpieczenia i procedury stosowane w naszym ośrodku, minimalizują ryzyko utraty danych właściwie do zera. Mając najllepsze zabezpieczenia fizyczne i informatyczne, jednocześnie podkreślamy, że głównym czynnikiem utraty danych zwykle jest człowieki. Dlatego, poza powierzeniem danych naszemu profesjonalnemu Data Center, warto również zadbać o regularne wykonywanie backupu.

Audyt w zakresie norm PN-EN 50600

Oprócz audytów ZSZ ponownie poddaliśmy się audytowi dotyczącego norm serii PN-EN 50600. Warto przypomnieć, że certyfikat w najwyższej klasie 4 uzyskaliśmy już 2 lata temu, jako druga firma w Polsce. Potwierdza on, że stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych i zaświadcza o niezawodności naszych usług. Standard PN-EN 50600 podległym sobie instytucjom rekomenduje Komisja Nadzoru Finansów. To oznacza, że z naszych serwerów bez obaw korzystać mogą instytucje finansowe.

Wskazany certyfikat zaświadcza m.in. o niezawodności wszystkich trzech krytycznych elementów data center – zasilania, chłodzenia i teletransmisji. Potwierdza też bezpieczne położenie i konstrukcję budynku, w którym pracują serwery przechowujące dane, w tym jego odporność na podtopienia, zagrożenia pożarowe i inne okoliczności mogące mieć wpływ na ciągłość funkcjonowania.

Sama certyfikacja obejmuje weryfikację data center w siedmiu obszarach – konstrukcję budynku i stref, wyposażenie, bezpieczeństwo pod kątem dostaw i dystrybucji energii, stosowanie zabezpieczeń fizycznych i informatycznych, wysoką jakość zarządzania informacjami operacyjnymi. Każdy audytowany obszar zawiera około 40 punktów kontrolnych. Kolejny audyt potwierdził, że utrzymujemy wysokie standardy!

Doskonalimy się po to, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć Twój biznes, a audyt ISO i certyfikacja potwierdzają nasze starania.