Systemy ERP w chmurze, czyli dlaczego to się opłaca.

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie technologii chmury obliczeniowej jako formy przechowywania danych i niezbędnego do codziennej pracy oprogramowania. Co tak naprawdę daje wdrożenie systemu ERP w chmurze?

Zalety systemu ERP w chmurze. Wiele osób wciąż podchodzi z rezerwą do przechowywania w chmurze danych firmowych, które są tak naprawdę podstawą prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Korzystanie z chmury do przechowywania baz danych oraz firmowego oprogramowania staje się powoli standardem. W opinii specjalistów, przechowywanie danych na wirtualnych dyskach jest znacznie bezpieczniejsze, niż trzymanie ich na drogich maszynach fizycznych.

ERP w chmurze – to szereg korzyści!
Niskie koszty wdrożenia chmury: Przechowywanie nawet skomplikowanych i rozbudowanych baz danych, oprogramowania ERP oraz pozostałych zasobów w chmurze wiąże się z brakiem konieczności inwestowania we własną infrastrukturę serwerową. Niższe są także koszty eksploatacji urządzeń oraz opłaty za energię elektryczną.
Skalowalność: Dostosowanie mocy obliczeniowej, ilości przestrzeni dyskowej oraz parametrów usługi do naszych aktualnych potrzeb, stanowi podstawową korzyść związaną z użytkowaniem programów i przechowywaniem danych w chmurze. Skalowalność pozwala w każdej chwili dostosować (zmniejszyć lub zwiększyć) zasoby, w zależności od zapotrzebowania.
Elastyczność i dostępność: Samodzielna obsługa usług oferowanych w chmurze sprawia, że poszczególne operacje z danymi możemy wykonywać w sposób szybki i niezależny. Jednocześnie, niezbędne zasoby możemy zapewnić w bardzo krótkim czasie, w zależności od naszych potrzeb.
Bezpieczeństwo i stabilność: Chmura zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych biznesowych. Co więcej aktualizacja oprogramowania oraz regularne backup’y wykonywane mogą być automatycznie.

ERP w chmurze, dlaczego warto?
Rozwiązanie to zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. ERP w chmurze to system gromadzenia i przetwarzania danych, który w najwyższym stopniu chroni przed ich utratą. Zupełnie inaczej wygląda kwestia bezpieczeństwa przechowywanych danych na dysku stacjonarnym w firmie. Zdarzenie losowe, może pozbawić firmę fundamentalnych danych, bez których nie ma możliwości prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Systemy ERP w chmurze wolne są od tych zagrożeń. W Sinersio Data Center, świadczącym usługi chmurowe m.in. dla systemów ERP, wdrożone są najlepsze zabezpieczenia informatyczne, które zapewniają wysoki stopień ochrony przed atakiem hakerskim, możliwością włamania się do systemu i kradzieży wrażliwych informacji. Potwierdzają to posiadane przez nas certyfikaty:

>System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy: PN-EN ISO 9001:2015
>System Zarządzania Bezpieczeństwem informacji zgodny z wymaganiami normy: ISO/IEC 27001:2017
>Certyfikat EN 50600, klasy 4 (najwyższej) – dotyczący szeroko rozumianych zagadnień związanych z bezpieczeństwem i ciągłością działania data center.

Jednak to, co daje korzystanie z ERP w chmurze, to jest przede wszystkim komfort i oszczędność związana z brakiem konieczności samodzielnego rozbudowywania kosztownej infrastruktury informatycznej.