chmura w biznesie

Szkolenia dla administratorów IT z zastosowania chmury w biznesie

Pomimo dużej liczby informacji, jakie pojawiają się mediach branżowych na temat chmury obliczeniowej, wciąż jest ogromne zapotrzebowanie na wiedzę z tego zakresu, a szczególnie na praktyczne zastosowanie chmury w biznesie.

Wielu obecnych i przyszłych użytkowników rozwiązań chmurowych zna podstawowe korzyści jakie zapewnia to rozwiązanie, natomiast kluczowe stają się odpowiedzi na pytania: od czego tak naprawdę zacząć wdrożenie rozwiązania chmurowego w firmie? jak się do tego przygotować? na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego rozwiązania? oraz jak zarządzać wybraną chmurą? Na te i wiele innych zagadnień odpowiadamy pracownikom działów IT podczas dedykowanych szkoleń.

Organizujemy cykliczne szkolenia z zakresu zastosowania chmury obliczeniowej. Poruszamy aspekty techniczne, ale również biznesowe. Szkolenia mają charakter stricte warsztatowy i przygotowują uczestnika do niemalże samodzielnego wdrożenia chmury obliczeniowej w modelu IaaS w swojej firmie.

Wśród zagadnień, jakie omawiamy podczas szkolenia są m.in.:

  • problematyka wirtualizacji i narzutu obciążenia wirtualizatora na wydajność gotowego środowiska serwerowego,
  • tworzenie i zarządzanie serwerami wirtualnymi, pamięciami masowymi (storage), vNET w obrębie chmury prywatnej,
  • zmiana parametrów ustawień Firewall i NAT, loadbalancera w obrębie chmury prywatnej,
  • zarządzanie kopiami migawkowymi instancji serwerowych,
  • tworzenie i zarządzanie wzorcami środowisk serwerowych (template),
  • tworzenie i zarządzanie kilkoma chmurami w obrębie jednego środowiska instancji serwerowych.
  • praktyczne zastosowania cloud computing i budowy środowisk rozproszonych na przykładzie aplikacji w architekturze trójwarstwowej przy wykorzystaniu loadbalancera.

Najbliższe szkolenia dla administratorów odbędą się w terminach:

  • 7 czerwca 2019, w godzinach od 9.00 do 16.00

Szkolenia organizujemy w naszym data center. Liczba uczestników, ze względu na zapewnienie odpowiedniej jakości szkolenia, nie przekracza 10 osób. Podczas szkolenia dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie cloud computingu. Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikaty wydawane przez Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych (PDCA) oraz Sinersio Polska.

Zapraszamy osoby chętnie do wzięcia udziału w szkoleniu, aby zgłosiły swój akces na adres email: szkolenia@sinersio.com z dopiskiem: Szkolenie administratorów i wskazaniem odpowiedniej daty.