Zwiększamy jakość i dostępność naszych usług dzięki bezpośredniemu połączeniu z ORANGE

Każdego dnia i każdego miesiąca pracujemy, by zwiększać bezpieczeństwo i dostępność naszych usług. W listopadzie 2019 uruchomiliśmy kolejne niezależne łącze światłowodowe, tym razem do ORANGE – trzeciego obok EXATEL i NETIA – ogólnopolskiego operatora telekomunikacyjnego.

Sinersio Data Center posiada bezpośrednie łącza światłowodowe z każdym dostawcą Internetu dostępnym w naszym węźle operatorskim. Gwarantuje to stabilność transmisji i zwiększa bezpieczeństwo (odporność na awarię). Dzięki posiadanym łączom gwarantujemy naszym Klientom możliwie najwyższy poziom dostępności nie tylko z terenu Polski, ale również z terenu Europy (przez punkt wymiany ruchu internetowego DECIX we Frankfurcie i AMSIX w Amsterdamie). Od pierwszego dnia funkcjonowania zapewniamy naszym Klientom neutralność telekomunikacyjną. Własny AS (system autonomiczny) i status LIR w RIPE (organizacji zarządzającej przydziałem adresów IP) zapewnia dostępność do oferowanych usług na najwyższym możliwym poziomie dostępności i neutralności. 

EXATEL, NETIA i ORANGE należą do czołowych dostawców Internetu w Polsce. Posiadają własną infrastrukturę na terenie całego kraju oraz punkty styku z lokalnymi i globalnymi operatorami Internetu (m.in. takimi jak Cogent, TATA czy Telia).

Od początku istnienia usługi oferowane w Sinersio Data Center cechuje redundancja (zdublowanie), zarówno na poziomie wszystkich instalacji krytycznych (zasilanie, chłodzenie, internet) oraz infrastruktury serwerowo-macierzowej. Poza Warszawą, jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków data center w kraju, oferującym tak kompleksowe podejście w zakresie rozwiązań teleinformatycznych i ciągłości działania.