Backup danych – dlaczego jest tak ważny

Backup danych
Lepiej zapobiegać niż leczyć, tak głosi stare polskie przysłowie. O tym, że należy robić regularny backup danych wiemy nie od dziś. Mówi się że ludzie dzielą się na tych którzy wykonują backup danych i na tych którzy będą to robić (oczywiście w momencie kiedy dane utracą).

Dlaczego wykonywanie kopii zapasowych jest aż tak ważne?
W dzisiejszych czasach dane są bardzo wartościowe. To być albo nie być dla każdej z firm, które gromadzą ich ogromne ilości. Im danych jest więcej, tym częściej należy wykonywać kopie zapasowe. Dane jakie zabezpiecza backup to m.in, dokumenty, pliki graficzne, video, konta użytkowników, bazy danych, archiwa programów pocztowych czy maszyny wirtualne. Są one narażone przede wszystkim na złośliwe oprogramowanie, awarię sprzętu czy ataki typu ransomware. Odzyskanie ich bywa bardzo czasochłonne a czasem wręcz niemożliwe. Brak polityki backupowej stanowi potencjalne zagrożenie dla ciągłości działania firmy. W razie ataku, tylko kopie zapasowe są jedynym słusznym rozwiązaniem.

Od czego zatem zacząć wykonywanie backupu?
Przede wszystkim od znalezienia rzetelnego dostawcy który świadczy usługi backupu. Serwerowni, która posiada odpowiednie zabezpieczenia sieciowe jak i fizyczne. Wtedy ma się pewność, że dane będą w dobrych rękach. Dla Sinersio Data Center bezpieczeństwo to priorytet. Potwierdza to przyznany Certyfikat EN 50600 w najwyższej – 4 klasie, który mówi o tym, że w naszym Data Center stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych i zaświadcza o niezawodności świadczonych usług oraz ISO 27001 potwierdzający, że stosujemy System Zarządzania Bezpieczeństwa Informacji.

Backup w chmurze
Sinersio Data Center w swojej ofercie posiada usługę BaaS (ang. Backup as a Service) – TotalBackup, która jest realizowana w modelu chmurowym. Polega na wykonywaniu kopii zapasowych danych zgromadzonych na serwerach, stacjach roboczych lub laptopach użytkowników oraz pozostałych nośnikach i bezpiecznego przechowywaniu ich w innej lokalizacji niż siedziba firmy.

Backup – jak to działa?

TotalBackup to nowoczesny i bogaty funkcjonalnie system, który umożliwia wykonywanie kopii zapasowych i synchronizację danych. Użytkownik nie musi kupować dodatkowych licencji, sprzętu (skrzynki do backupu), instalować oprogramowania. Jest dostępny w ramach abonamentu, w bardzo przystępnej cenie. W systemie TotalBackup kopie zapasowe tworzone są automatycznie, w sposób niezauważalny przez użytkownika. System nie obciąża łącza internetowego i daje pełną kontrolę nad każdym projektem backupu. Politykę backupową (częstotliwość wykonywania backupów i ich rodzaj) użytkownik określa samodzielnie, dzięki możliwości tworzenia harmonogramów wykonywania kopii zapasowych. System TotalBackup zapewnia szyfrowanie danych już na urządzeniu użytkownika (przed wysłaniem do data center) oraz ochronę danych przed nieuprawnionym dostępem.

Użytkownicy systemu TotalBackup wymieniają takie korzyści jak:

  • łatwa konfiguracja
  • bezpieczne szyfrowanie i transmisja danych
  • przywracanie plików w sytuacji awaryjnej

Oprócz tego ważne są dla nich jeszcze:

  • przechowywanie danych w polskim data center
  • skalowalność
  • elastyczność w przypadku, gdy chcą rozszerzyć usługę
  • ochrona wartościowych informacji.
    Co więcej, określają TotalBackup jako skuteczne i sprawdzone rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.

A Ty? Czy robisz backup swoich danych?
Jeśli nie, to koniecznie przetestuj naszą usługę klikając w poniższy link i nie dopuść do utraty swoich danych:
Free Trial – TotalBackup