Jak rozgryźć chmurę obliczeniową?

Jeśli męczy Cię ciągle przegrzewający się serwer, rachunki za prąd są za wysokie a Ty marzysz o spokojnej pracy ale nie wiesz jak to zrobić? To właśnie chmura obliczeniowa jest tym czego potrzebujesz! I tak się składa że dobrze trafiłeś! W Sinersio Data Center we wszystkim pomożemy i podpowiemy jak to rozgryźć.

Dlaczego warto wybrać chmurę jako rozwiązanie dla Twojej firmy?

Argumentów jest wiele ale najważniejsze z nich to jakość usług i oszczędność Twoich pieniędzy. Przy rozwiązaniu chmurowym, odpada koszt związany z serwisem, obsługą czy energią elektryczną. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na sprzęt który potrzebuje odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza, chmura obliczeniowa zapewni stały, miesięczny koszt abonamentu a odpowiednie warunki Data Center zapewnią ciągłość działania usług. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaplanować wydatki w firmie oraz zamienić koszty inwestycyjne na operacyjne. Co więcej, profesjonalne DC zapewni jakość jakiej próżno szukać w firmach lokujących fizyczne serwery w swoich obiektach. Wysoka jakość usługi, optymalne środowisko, wydajne serwery oraz szybki Internet zapewni ciągłość działania Twojej firmy. SLA na poziomie 99,97%  sprawi że praca będzie łatwa i przyjemna a wsparcie techniczne 24/7/365 pozwoli spać spokojnie.

Jaki wariant chmury obliczeniowej wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb Twojej firmy m.in od tego jak duża jest baza danych oraz ilu użytkowników korzysta z systemu. Sinersio DC oferuje dwie wersje chmury obliczeniowej- Sinersio Cloud Standard oraz Sinersio Cloud Enterprise. Istnieje zatem możliwość wyboru odpowiedniej usługi dopasowanej do potrzeb.

A co z backupem?

Backup danych jest bardzo ważny i my doskonale o tym wiemy. Dlatego oferujemy możliwość wykonywania kopii zapasowych w chmurze za pomocą automatycznego rozwiązania – TotalBackup. Ponadto istnieje możliwość kopiowania danych na FTP (w innej lokalizacji) lub za pomocą kopii migawkowych tzw. snapshot. Wariant który zostanie zostanie wybrany zależy wyłącznie od Ciebie.

Jak dobrać zasoby?

Przede wszystkim w taki sposób aby nie były przewymiarowane. Nie ma potrzeby kupowania zasobów na zapas. Parametry dobierane są odpowiednio do potrzeb jakie posiada Twoja firma. Można samodzielnie wybrać ilość rdzeni, RAM oraz wielkości dysku. Możliwość przetestowania infrastruktury pozwoli na sprawdzenie jaka przestrzeń jest tak naprawdę potrzebna a pełna skalowalność usługi sprawi że w każdej chwili będzie można zwiększyć lub zmniejszyć jej zasoby.

Jak się łączyć z chmurą?

Odpowiedź jest prosta – z każdego miejsca na świecie. Połączenie do chmury obliczeniowej jest możliwe bezpośrednio z przeglądarki internetowej co sprawia że Twoje dane będą zawsze w zasięgu ręki.

Czy chmura jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Bez wątpienia tak. Można powiedzieć że prawie ‘wszystko’ znajduje się w chmurze. Robiąc zakupy online, płacąc rachunki czy pracując, często nie zdajemy sobie sprawy z tego że korzystamy właśnie z tej usługi. Coraz więcej firm decyduje się na pracę w chmurze ze względu na dostępność usługi a także ze względu na fakt, że przechowywanie danych w profesjonalnym Data Center może znacząco poprawić poziom zabezpieczeń.

Od czego zacząć?

Od kontaktu z Sinersio Data Center w celu ustalenia wymagań dotyczących serwera, systemu operacyjnego, ilości użytkowników oraz aplikacji jaka będzie wdrożona w chmurze. Następnie pozostaje przetestować  infrastrukturę i rozpocząć pracę.

A co jeszcze można zyskać dzięki przejściu do chmury obliczeniowej?

  • ciągłość działania i bezpieczeństwo aplikacji
  • zdalny i nieograniczony dostęp
  • gwarancję ciągłego działania systemu i przeniesienie odpowiedzialność za infrastrukturę serwerowo-sieciową na zewnętrznego dostawcę
  • czas na zarządzanie aplikacjami biznesowymi i ich rozwój, bez konieczności inwestowania w rozbudowę i utrzymanie własnej, często kosztownej infrastruktury serwerowej
  • spokój, spokój i jeszcze raz spokój

 Nie zwlekaj dłużej! Skontaktuj się z nami i przejdź do chmury!

#Sinersio #Datacenter #cloudcomputing #chmuraobliczeniowa #backupwchmurze