data center w sytuacjach kryzysowych

Zarządzanie data center w sytuacjach wyjątkowych

Województwo lubuskie dotknął prawdziwy kataklizm – Orkan Ksawery (5.10.2017). Spowodował on ogromne zniszczenia w otoczeniu zewnętrznym: połamane drzewa, uszkodzone drogi, samochody, budynki. Na wiele godzin pozbawił ludzi dostępu do trzech krytycznych instalacji: prądu, wody i internetu. Wystąpiły również problemy z siecią komórkową. Brak prądu i internetu sprawił, że wiele firm i instytucji miało niedostępne strony internetowe, e-sklepy oraz nie działające systemy biznesowe. W efekcie tego, nie mogły płynnie zarządzać łańcuchami dostaw oraz procesami. W ograniczonym zakresie mogły pracować tylko te firmy i instytucje, które posiadały własne agregaty prądotwórcze. Utrudnione było również zarządzanie data center w lokalnych firmach i instytucjach.

Szczególnie w sytuacjach kryzysowych ważny jest dostęp do informacji. Chcemy wiedzieć co się dzieje i na co musimy się ewentualnie przygotować. Dlatego ciągłość dostępu i bezpieczeństwo nabierają nowego znaczenia. Dla nas, dostawcy usług data center, taka sytuacja kryzysowa była kolejnym, wielkim sprawdzianem poziomu przygotowania do przetrwania w sytuacjach wyjątkowych.

Swoje role spełniły wszystkie instalacje krytyczne. Zapewniliśmy prąd, internet i chłodzenie dla naszych serwerów i serwerów naszych klientów. Dzięki temu mogli oni normalnie przystąpić do codziennej pracy i korzystać z systemów informatycznych. Agregat prądotwórczy pracował w naszym data center ponad 17 godzin bez przerwy, aż do momentu kiedy udało się przywrócić prąd.

Zarządzanie obiektem data center, to wielka odpowiedzialność za ciągłość dostępu i bezpieczeństwo danych klientów. Obiekty data center światowej klasy buduje się po to, aby pracowały nie tylko w warunkach normalnych, ale przede wszystkim wtedy, kiedy mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową. 

Więcej o naszym data center.