Szkolenia dla administratorów IT z zastosowania chmury w biznesie

Szkolenia dla administratorów IT z zastosowania chmury w biznesie

Pomimo dużej liczby informacji jakie pojawiają się mediach branżowych na temat chmury obliczeniowej, wciąż jest ogromne zapotrzebowanie na wiedzę z tego zakresu, a szczególnie na praktyczne zastosowanie chmury w biznesie.

Wielu obecnych i przyszłych użytkowników rozwiązań chmurowych zna podstawowe korzyści jakie zapewnia to rozwiązanie, natomiast kluczowe stają się odpowiedzi na pytania: od czego tak naprawdę zacząć wdrożenie rozwiązania chmurowego w firmie ? jak się do tego przygotować ? na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego rozwiązania ? oraz jak zarządzać wybraną chmurą ? Na te i wiele innych zagadnień odpowiadamy pracownikom działów IT podczas dedykowanych szkoleń.

Raz w miesiącu organizujemy całodniowe, piątkowe szkolenia z zakresu zastosowania chmury obliczeniowej. Poruszamy aspekty techniczne, ale również biznesowe. Szkolenia mają charakter stricte warsztatowy i przygotowują uczestnika do niemalże samodzielnego wdrożenia chmury obliczeniowej w modelu IaaS w swojej firmie.

Wśród zagadnień jakie omawiamy podczas szkolenia są m.in.:

  • problematyka wirtualizacji i narzutu obciążenia wirtualizatora na wydajność gotowego środowiska serwerowego,
  • tworzenie i zarządzanie serwerami wirtualnymi, pamięciami masowymi (storage), vNET w obrębie chmury prywatnej,
  • zmiana parametrów ustawień Firewall i NAT, loadbalancera w obrębie chmury prywatnej,
  • zarządzanie kopiami migawkowymi instancji serwerowych,
  • tworzenie i zarządzanie wzorcami środowisk serwerowych (template),
  • tworzenie i zarządzanie kilkoma chmurami w obrębie jednego środowiska instancji serwerowych.
  • praktyczne zastosowania cloud computing i budowy środowisk rozproszonych na przykładzie aplikacji w architekturze trójwarstwowej przy wykorzystaniu loadbalancera.

Najbliższe szkolenie dla administratorów odbędzie się w terminie:

  • 1 marca 2019, w godzinach od 9.00 do 16.00
  • 15 marca 2019, w godzinach od 9.00 do 16.00

Szkolenia organizujemy na terenie naszego data center. Liczba uczestników, ze względu na zapewnienie odpowiedniej jakości szkolenia, nie przekracza 10 osób. Podczas szkolenia dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie cloud computingu. Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikaty wydawane przez Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych (PDCA) oraz Sinersio Polska.

Zapraszamy osoby chętnie do wzięcia udziału w szkoleniu, aby zgłosiły swój akces na adres email: szkolenia@sinersio.com z dopiskiem: Szkolenie administratorów i wskazaniem odpowiedniej daty.